Kaip teisėtai priimti palikimą? “Juris mediator” paveldėjimo teisininkai padės išspręsti klausimus paveldint turtą po palikėjo mirties. Paveldėjimo teisę reglamentuoja LR Civilinio kodekso penktoji knyga paveldėjimo teisė. Paveldėti galima dviem būdais: pagal įstatymą ir pagal testamentą.
Turto palikėjas, norėdamas po savo mirties, palikti konkretiems asmenims ar asmeniui savo turtą, surašo testamentą, pagal kurį paveldima. Testamente gali būti neaiškumų, kurie gali būti paveldėtojų interpretuojami skirtingai, jei mirusysis visą savo turtą paliko asmeniui su kuriuo nesiejamas jokiais giminystės ryšiais arba itin tolimam giminaičiui. Tada tarp paveldėtojų iškyla ginčas, nesutarimas, kurį išspręsti reikia kvalifikuotos teisininko pagalbos ir teisinės konsultacijos.
Jeigu asmuo nepalieka testamento arba jis pripažinamas negaliojančiu paveldima pagal įstatymą, palikimo įpėdiniai lygiomis dalimis yra: pirmos eilės – palikėjo vaikai (tarp jų ir įvaikiai) ir palikėjo vaikai, gimę po jo mirties; antros eilės – palikėjo tėvai (įtėviai), vaikaičiai; trečios eilės – palikėjo seneliai tiek iš tėvo, tiek iš motinos pusės, palikėjo provaikaičiai; ketvirtos eilės – palikėjo broliai ir seserys, proseneliai ir prosenelės tiek iš tėvo, tiek iš motinos pusės; penktos eilės – palikėjo brolio ir sesers vaikai (sūnėnai ir dukterėčios), taip pat palikėjo tėvo ir motinos broliai ir seserys (dėdės ir tetos); šeštos eilės – palikėjo tėvo ir motinos brolių ir seserų vaikai (pusbroliai ir pusseserės). Antros eilės įpėdiniai paveldi pagal įstatymą tiktai nesant pirmos eilės įpėdinių arba jiems nepriėmus ar atsisakius palikimo, taip pat tuo atveju, kai iš visų pirmos eilės įpėdinių atimta paveldėjimo teisė. Trečios, ketvirtos, penktos ir šeštos eilės įpėdiniai paveldi, jeigu nėra pirmesnės eilės įpėdinių, jeigu šie įpėdiniai atsisakė palikimo arba iš jų atimta paveldėjimo teisė.
Kai asmuo miršta arba yra oficialiai pripažįstama jo mirtis, paveldėtojams yra skiriamas terminas, per kurį paveldimas turtas turi būti perimamas. Įstatymo numatomas terminas yra trys mėnesiai. Praleidus trijų mėnesių terminą palikimui priimti galima kreiptis į teismą, dėl termino palikimui priimti atnaujinimo arba dėl juridinio fakto nustatymo, jog asmuo priėmė palikimą faktiškai pradėjęs valdyti turtą. Mūsų profesionalūs teisininkai turi didelę patirtį, rengiant dokumentus teismui dėl praleisto palikimo termino atnaujinimo ar dėl juridinio fakto nustatymo.
Juris mediator atkaklūs teisininkai – profesionalai paveldėjimo teisėje, padeda klientams išspręsti visus klausimus dėl paveldėjimo. Mūsų tikslas yra padėti klientams pasiekti geriausią įmanomą rezultatą – tai padarome naudodamiesi savo profesiniais derybų ir gynimo įgūdžiais, pasitelkiant įstatymų ir procedūrų žinias, kad sukurtume klientams pritaikytą strategiją, kuri būtų laimėta. Visada siekiame kuo greičiau išspręsti paveldėjimo ginčus ir, jei neišvengiamas teismo procesas, Juris mediator teisininkai yra pasirengę kovoti už klientų interesus. Jei norite sužinoti daugiau apie tai, kaip mes galime padėti išspręsti iškilusius klausimus paveldėjimo srityje, susisiekite su mumis +370 657 50014.
Turite klausimų paveldėjimo teisės srityje, skambinkite tel.nr. : +370 657 50014.